GreeCE TRIP - Ubytování v Řecku

www.greece-trip.info

   

Krajina - Planiny se nacházejí hlavně ve východní Thesálii, Střední Makedonii a Thrákii. Řecké klima je rozdělené na tři dobře definovatelné třídy – přímořské, horské a mírné. První zahrnuje mírné vlhké zimy a horká suchá léta. Zimní teploty vzácně dosahují extrémů, přestože příležitostně může sněžit i v Aténách, na Kykladech nebo Krétě. Horské se nachází hlavně v západním Řecku (Epirus, střední Řecko, Thesálie, západní Makedonie stejně jako ve středních částech Peloponésu jako je Achaea, Arkádie a části Lakónie, která s Alpami přímo sousedí). Konečně mírné pásmo se nachází ve střední a východní Makedonii, dále v Thrákii na místech jako jsou Komotini, Xanthi a severní Evros; s chladnými a sychravými zimami a horkými suchými léty. Stojí za zmínku, že Atény jsou umístěny na přechodovém území mezi přímořským a horským klimatem, což má za následek, že když se nacházíte v jižních čtvrtích, klima je přímořské, zatímco v severních čtvrtích je horské.

  

Fauna a flóra - Okolo 50 % řeckého území je pokryto lesy s bohatě rozličnou vegetací, která se rozpíná od horských jehličnanů až k přímořskému typu vegetace. Řecké lesy jsou domovem posledním hnědým medvědům a rysům v západní Evropě stejně jako dalším druhům, jakými jsou mimo jiné například vlci, srnci, divoké kozy, lišky a divoká prasata. V moři kolem Řecka žijí tuleni, mořské želvy, žraloci, delfíni i velké chobotnice včetně krakatice.

     

   

Řecké hory a pohoří

  

Řecko je především hornatá země s více než 300 většími a menšími pohoří. Nejvýznamnější řecké pohoří je Pindus , které tvoří "páteř" pevninského Řecka a pozvolna postupuje na Peloponés a Krétu.Většina ostrovů jsou ve skutečnosti horské vrcholy nyní ponořené pevniny.Nejvyšší pohoří v zemi je Olymp v kraji Makedonie, známý z řecké mytologie jako místo kde sídlilo "12 Olympských bohů". Jeho vrcholy dosahují výšky 2917 m (vrchol Mytikas). Dalších asi 40 pohoří v celé zemi je vyšší než 2.000 m. Řecké hory jsou charakteristické svojí rozmanitostí jsou zde vzácné a unikátní scenérie lesů, z nichž některé patří mezi nejstarší přírodní zalesnění na území Evropy. Vzhledem k zdejší bohaté fauně a flóře, je mnoho z nich chráněno jako národní parky.

     

Lesy tvoří 25,4% z celkové rozlohy Řecka. Většina řeckých lesů jsou přírodní.Jsou charakterizovány jako středomořské porosty,které se adaptovaly na suchá, horká léta a studené zimy. Můžeme zde najít druhy stromů, které se rozšířily po celé Evropě, jako například borovice (Pinus silvestris), smrk (Picea abies) a buk (Fagus sylvatica).Fauna v řeckých lesích se vyznačuje vysokou biologickou rozmanitostí. Žije zde mnoho druhů ptáků, plazů a hmyzu, rovněž zde žije mnoho druhů savců.Nejpozoruhodnější je medvěd hnědý (Ursus arctos), kočka divoká (Felis silvestris), šakal (Canis aureus), vlk (Canis lupus) a jezevec (Meles meles).

Národní parky jsou vyhlášené (přírodní oblasti) a jejich hranice jsou stanovené dekretem prezidenta republiky, na základě legislativního nařízení 996/1971, zabírají celkovou plochu 68.732 hektarů a z toho 34.378 hektarů tvoří jádro.


    

   Kontakty ubytování

Komunikace v českém a slovenském jazyce
E-mail:
greece.trip@seznam.cz
Telefon:
+420 737 433 682
česky, slovensky, řecky

GR:+30 698 679 3400
Skype - jorfanu1
 

Komunikace v českém , anglickém, německém a řeckém jazyce
Email:

OrfanosMarkosNikolaos@gmail.com

Telefon:

+490 157 712 404 18 - i sms - česky, německy, anglicky, řeckyUžitečné odkazy - Řecko

Nejoblíbenější zájezdy

Jiné zájezdy

Vlastní dopravou              >>

Pobytové                          >>

Poznávací                        >>

Exotické                           >>

Eurovíkendy                    >>

ČR a SR                          >>

Lyžařské                         >>

Lázně                              >>

Turistika                          >>

Jazykové kurzy                >>