GreeCE TRIP - Ubytování v Řecku

www.greece-trip.info


Muzea v Řecku

V celém Řecku je v provozu více než 200 státních muzeí, nebo muzeí, které jsou pod patronátem ministerstva kultury a 107 jiných muzeí. Jsou zde k vidění unikátní umělecké artefakty a vědecké objevy, které jsou svědectvím o více než 6000 let staré historii a kultuře. Řecká muzea jsou rozdělena do následujících kategorií:


 • Archeologická Muzea
 • * Byzantská Muzea
 • * Historická a folklorní Muzea
 • * Muzeum řeckého umění(starověk, byzantské, ...)
 • * Muzeum asijského umění
 • * Muzeum výtvarných umění a galerie
 • Muzea divadelní
 • * Muzeum filmu a fotografie
 • Muzeum hudby
 • * Námořní muzea
 • * Muzea přírodní historie
 • * Muzea vědy a techniky

  

Provozní doba

Většina státních muzeí je otevřena každý den v týdnu kromě pondělí. Uzavřena jsou v následujících dnech svátků: 1. ledna, Velký pátek, Velikonoční neděle, 1. května a o vánočních svátcích (25. prosince a 26. prosince). Pokud jde o ostatní svátky je nutné zkontrolovat provozní doby.

Fotografování a natáčení videa

Vesměs je povoleno fotografovat a natáčet video, za předpokladu, že nepoužíváte stativ nebo blesk. Nicméně je vhodné, aby jste si tuto situaci ujasnili na místě.

Odkaz na seznam řeckých muzeí : Ministerstvo kultury -angl.verze

http://www.culture.gr/culture/eindex.jsp

odysseas.culture.gr


Zde je seznam řeckých muzeí a informace o exponátech, ceny vstupenek, provozní doba aj...   

Památky

S vyjímkou archeologických nalezišť je v Řecku ještě mnoho jiných zajímavých objektů, které v dobách své slávy plnily různé praktické, funkční a sociální potřeby obyvatelstva, např.: mosty, větrné mlýny, vodní mlýny , fontány, sochy a památníky válečných událostí, historické a veřejné budovy, dokonce i staré průmyslové budovy, které se nyní používají k jiným účelům a které přitahují zájem a obdiv návštěvníků.

Více informací :odysseas.culture.gr


Archeologická naleziště

Hustá síť archeologických nalezišť se nachází na celém řeckém území. Po vytvoření nového řeckého státu se podstatně zvýšil zájem o posilování odkazu národního dědictví. Archeologické výkopy se prováděly již v druhé polovině 19. století. jak řeckou archeologickou službou tak i a zahraničními archeologickými školami (Francouzskou školou archeologie a Německým archeologickým ústavem). V tomto období byl zájem zaměřen především na klasické období - helenismu. Mise zahraničních archeologických škol tak odkrývaly již známé archeologické lokality (např. Delfy a Delos-francouzské archeologické školy, Olympia- německý archeologický ústav). Řecká strana se věnovala většinou průkopnické práci.P.Chr. Tsountas, odhalil mnoho pozůstatků z pravěké a raně historické doby. Např. Mykény (palác, a klenuté komorové hrobky), Kyklady a v Thessálii (neolitické citadely Dimini a Sesklo).

Postupně se zájem badatelů obracel i k jinému období řecké civilizace,zejména od počátku 20. století se začala odkrývat místa prehistorických, raně historických, římských a byzantských období. Tato činnost byla vyvíjena v meziválečném období,ale až po druhé světové válce značně pokročily výkopy a byly vytvořeny vhodné podmínky vhodné pro údržbu a obnovu archeologických objektů a budovala se první organizovaná archeologická naleziště.

Organizovaná a systematická archeologická činnosti v druhé polovině 20. století, měla za výsledek otevření archeologických lokalit - nalezišť pro veřejnost. Archeologická naleziště fungují pod dohledem ministerstva kultury,které zde zajišťuje i náležité služby. Archeologická naleziště - lokality fungují v určitou provozní dobu a je nutné si na jejich prohlídku zakoupit vstupenku.

Podrobné informace o archeologických lokalitách v Řecku, najdete na webových stránkách Ministerstva kultury - odysseas.culture.gr

   

Památky jako odkaz světového kulturního dědictví

Řecko, vzhledem ke své zeměpisné poloze, bylo křižovatkou kultur, které nám zanechaly svůj odkaz a to v podobě architektonických památek a sídel, v miniaturách, v každodenním životě, ve stravovacích návycích a všech formách lidového umění v různých oblastech Řecka.Každý návštěvník Řecka může přijít do styku s touto pestrou a fascinující mozaikou, prostřednictvím návštěvy památek, procházkami historií, kulturou,uměním a folklórní tradicí.

Zvláště zajímavá jsou následující místa a památky, která vynikají svou jedinečností a jsou "chráněny v souladu se seznamem UNESCO" jako odkaz světového kulturního dědictví:

   


Pro podrobné informace o světovém dědictví UNESCO v Řecku, můžete navštívit webové stránky Ministerstva kultury a cestovního ruchu odysseus.culture.gr

Fotogalerie

You in Greece | PlacesYou in Greece | PlacesYou in Greece | PlacesYou in Greece | Places

http://www.flickr.com/photos/visitgreecegr/sets/72157625064231045/show/


        

OBSAH: - Řecké dědictví - Svatá místa a lidové tradice - Umění a kultura - Památky

Kliknutím na obrázek si můžete stáhnout brožuru pro kulturní turistiku v Řecku -v angličtině (PDF: 3,7 MB)


Kontakty ubytování

Komunikace v českém a slovenském jazyce
E-mail:
greece.trip@seznam.cz
Telefon:
+420 737 433 682
česky, slovensky, řecky

GR:+30 698 679 3400
Skype - jorfanu1
 

Komunikace v českém , anglickém, německém a řeckém jazyce
Email:

OrfanosMarkosNikolaos@gmail.com

Telefon:

+490 157 712 404 18 - i sms - česky, německy, anglicky, řeckyUžitečné odkazy - Řecko

Nejoblíbenější zájezdy

Jiné zájezdy

Vlastní dopravou              >>

Pobytové                          >>

Poznávací                        >>

Exotické                           >>

Eurovíkendy                    >>

ČR a SR                          >>

Lyžařské                         >>

Lázně                              >>

Turistika                          >>

Jazykové kurzy                >>